Zbavte se své zadlužené firmy včas !
Přepis firmy
a

Co jsou a jak fungují virtuální kanceláře

^

14 srpna, 2020

Co jsou a jak fungují virtuální kanceláře

Podle platných zákonů musí mít každá firma sídlo neboli adresu, kde je zapsána v obchodním rejstříku. Právě takovou adresu vám nabízí virtuální kancelář. Nemusíte investovat do novostavby ani pronájmu, stačí si vybrat jednu z nabízených adres a v tomto sídle si virtuální kancelář pronajmout.

Prakticky to vypadá tak, že sedíte v pohodlí svého domu nebo kavárny a vaše firma přitom funguje na dané adrese a to zcela v souladu se zákony České republiky. Štítek neboli cedulka s vaší firmou je umístěna na domě, kde si svou virtuální kancelář pronajímáte. Recepce za vás přebírá a třídí poštu a může vám ji dokonce přeposílat tam, kam si přejete. V případě udělení plné moci se takto postará i o zásilky určené přímo do vašich rukou. K dispozici máte i telefonní službu, případně osobní asistentku, která za vás zařizuje potřebnou administrativu. Virtuální sídlo firmy vám také nabízí možnost využít zasedací místnost pro potřeby vašeho jednání s klienty.

Virtuální kancelář – finanční úspora

Bezesporu největší výhodou virtuální kanceláře je velká finanční úspora. Například prestižní adresa sídla firmy na Praze 5 pro vás může znamenat snadnější jednání se zahraniční klientelou a získání větší důvěry u potencionálních klientů. Znavujete se také zbytečného stresu spojeného s údržbou vašich prostor, úklidem, vybavením kanceláří a podobně. To vše za vás dělá správce vaší virtuální kanceláře. Další důvod, proč sídlo společnosti přesunout na adresu virtuální firmy je touha dostat se pod správu více vytíženého finančního úřadu a tak se méně bát potencionálních kontrol, které jsou samy o sobě zdrojem velkého stresu pro podnikatele. V České republice se totiž míra vytíženosti finančních kontrol v závislosti na daném místě liší až dvacetinásobně.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli adresu, nezapomeňte, že naše služby virtuální kanceláře jsou tu pro vás.

Související články

O autorovi

Poradenství v krizi.cz

Máme více než 20 let zkušeností s odkupem a prodejem podílů v obchodních společnostech a s transformacemi firem. Za tuto dobu jsme pomohli významnému množství podnikatelů s prodejem, transformací, revitalizací či likvidací jejich firmy.